توسعه فولاد زمین ایرانیان - ُST37

فولاد ST37

فولاد ST37

فولاد St37 چیست؟

st37 از دسته فولادهای کم کربن می باشد و در بین صنعتگران به عنوان فولاد نرمه نیز معروف می باشد. فولاد St37 یکی از پر کاربردترین ها در صنعت می باشد. به همین دلیل این نوع فولاد در تمامی نقاط دنیا تولید و ارائه می شود. از جمله ویژگی های فولاد St37  که آن را برای مصارف مختلف ساختمانی، خودروسازی، راهسازی و صنعتی بسیار مناسب کرده است کربن کم آن، انعطاف پذیری زیاد، استحکام متوسط و قابلیت جوشکاری است.

فولاد ST37 در بازار آهن بیشتر با استاندارد DIN آلمان به نام فولاد ۱.۷۰۰۶ ارائه می شود. این فولاد، که از جمله فولادهای کم آلیاژ یا غیر آلیاژی محسوب می گردد، فلزی است که با تغییرات ناچیز درصد عناصر موجود در آن خواص متفاوتی پیدا می کند.

فولاد St37 به فولاد کم کربن نرمه نیز شهرت دارد. این نوع فولاد به دلیل وجود درصد کربن پایین خاصیت جوش پذیری بالایی دارد. استحکام این نوع از فولاد متوسط بوده و در صنعت ساخت و ساز به طور گسترده استفاده می شود.

از جمله فرآیندهای جوشکاری فولاد St37 به روش های TIG, MIG, PTA و GTAW می باشد. در فرآیند جوشکاری این نوع از فولاد نوع الکترود متناسب با ضخامت فولاد انتخاب می شود. برای ضخامت های کمتر از ۱ اینچ از گروه الکترودهای E60xx و ضخامت های بالاتر از ۱ اینچ از گروه الکترودهای E70xx استفاده می شود.

فولاد ST37

روش تولید ST37

سنگ آهن با خلوص ۷.۵ درصد را در درجه حرارت ۲۵۰ الی ۱۳۰۰ سیلسیوس پخته و پس از سخت شدن به گلوله های آهنی کوچکی به نام گندله تبدیل می کنند. بعد از اینکه گندله ها سرد شد عملیات احیای مستقیم بر پایه ی یکی از روش های ذغال سنگ یا گاز انجام می شود.

در روش احیا بر پایه ی گاز که در ایران متداول تر است، گاز احیا کننده با درجه حرارت ۹۰۰ درجه سیلسیوس داخل کوره دمیده می شود. این گاز با اکسیژن موجود در ترکیب سنگ آهن واکنش می دهد و در نتیجه دی اکسید کربن و بخار آب آزاد می شود و آهن به صورت اسفنجی در می آید.

در مرحله بعد آهن اسفنجی را وارد کوره ذوب قوس الکتریکی می کنند که عملیات قوس توسط ۳ الکترود انجام می شود. در این مرحله فولاد مذاب تولید می شود که پس از عبور از ماشین ریخته گری (CCM) به شمش منجمد تبدیل می شود. شمش های تولید شده به کمک شعله های اکسیژن به قطعاتی بریده می شوند. بخشی از این قطعات فولادی در مجاورت هوای آزاد و بخشی در استخرهای مخصوص آب سرد و خنک می شوند و یا به طور مستقیم به واحد نورد گرم ارسال می شوند.

نقش کربن در فولاد ST37

کربن دهی یکی از مهم ترین فرآیندهای سخت کاری است که بر روی فولاد St37 انجام می شود و موجب خواص مکانیکی فولاد می شود. ازجمله این خواص می توان به افزایش سختی سطحی و بالا رفتن مقاومت در برابر سایش را نام برد. میزان کربن موجود در سطح فولاد St37 طی فرآیند کربن دهی حدود ۰.۸ الی ۰.۹ درصد می باشد. افزایش درصد کربن در سطح فولاد St37 بافتی لایه ای ایجاد می کند که باعث کاهش سختی فولاد برخلاف هدف اصلی کربن دهی می گردد.

عملیات حرارتی انجام شده بر روی فولاد St37 به منظور سخت کاری می باشد. در این روش فولاد St37 را تا دمای بیشتر از دمای بحرانی حرارت می دهند و سپس برای مدت زمانی طولانی آن را در دمایی ثابت نگه می دارند. در مرحله بعد فولاد St37 را با توجه به نوع استفاده آن در محلول آب و روغن و یا آب ونمک خنک می کنند.

فولاد ST37

خواص مکانیکی و فیزیکی فولاد St37

مهمترین خواص فیزیکی فولاد St37 شامل استحکام تسلیم بالا معادل ۲۳۵ مگاپاسکال و استحکام کششی معادل ۳۶۰-۵۱۰ مگاپاسکال می باشد که مناسب برای مقاطع مختلف فولادی ازجمله تیرآهن، میلگرد، ورق، نبشی ، ناودانی و پروفیل می باشد.

از جمله خواص فیزیکی فولاد St37 شکل پذیری سرد، جوشکاری و برش کاری می باشد. این نوع از فولادها به دلیل خواص فیزیکی و مکانیکی مناسب کاربرد بسیاری در زمینه های مختلف صنعت دارند به طوری که پرکاربرد ترین فولاد می باشد و در بین صنعتگران و مهندسان می باشد.

کاربرد ST37

فولاد St37 از رایج ترین و پرکاربردترین فولادها در مصارف فولاد های سازه ای می باشد. به سبب خواص مکانیکی و فیزیکی آن در بسیاری از زمینه های مختلف مانند شهرسازی کاربرد بسیاری دارد. بخاطر وجود کربن کم در ترکیب این فولاد خاصیت جوش پذیری بالایی دارد.

این نوع فولاد به دلیل استحکام بالایی که دارد در مصارف کشتی سازی و ساخت پل نیز به کار می رود. فولاد St37 به صورت مقاطع مختلف مانند ورق، میلگرد، تیرآهن، نبشی و انواع لوله استفاده می شود.

برخی از رایج ترین کاربردهای فولاد St37 عبارتند از:

  • اسکلت بدنه ساختمان
  • قطعات ماشین ها
  • ساخت پل ها
  • صنعت کشتی سازی
  • ساخت لوله
  • ورق مورد استفاده در بدنه لوازم خانگی
  • ساخت در و پنجره
فولاد ST37

ورق سیاه چیست؟

ورق سیاه یا ورق های فولادی St37 و  St52 به دلیل روش تولید و خواص مکانیکی ویژه از پرکاربردترین ورق ها در صنعت هستند. این ورق ها به روش نورد گرم تولید می شوند. به دلیل دمای تشکیل بالا و اکسیداسیون سطح این ورق ها تیره می شود.

شمش های فولادی را تا دمای حدود ۱۲۸۰ درجه سانتیگراد گرم می کنند و پس از عبور از غلطک ضخامت آن ها را کم می کنند. قیمت پایین این ورق ها علی رغم پیچیده و گران بودن روش تولید آنها باعث شده که بسیار کاربردی باشد.

مقایسه فولاد St37 با St52

۱

فولاد St37 مقاومت کمتر و شکل پذیری بالاتری نسبت به فولاد St52 دارد

۲

مقدار درصد کربن در ساختار فولاد St52 نسبت به St37 بیشتر بوده به همین دلیل St37 شکل پذیر تر می باشد

۳

وزن مخصوص هردوفولاد St37 و St52 یکی می باشد وفرقی ندارد

۴

فولاد St52 به دلیل داشتن عناصر کربن و منگنز در ترکیب ساختاری خود استحکام ساختاری بالاتری دارد

بازارهای داخلی و خارجی

این نوع از فولاد به خاطر استفاده وسیع در صنعت تقریبا در تمام نقاط دنیا به صورت مقاطع مختلف ورق ، میلگرد، تیرآهن ، نبشی و لوله تولید می شود. فولاد St37 در ایران نیز به صورت گسترده تولید می شود.

شرکت توسعه فولاد زمین ایرانیان یکی از تولید کنندگان فولاد St37 به صورت میلگرد از قطر ۳۰ – ۲۱۰ میلیمتر می باشد. علاوه بر تولید داخلی فولاد St37 وارداتی از کشورهایی مانند چین، روسیه، کره جنوبی واکراین به ایران انجام می گیرد.

وبلاگ

st37تیرآهنفولادفولاد ST37فولاد کم کربنفولاد نرمگردلولهمیلگردنبشیورقورق سیاه