CK45 - safeSize

توسعه فولاد زمین ایرانیان - CK45

فولاد CK45

 

فولاد CK45 یک نوع ساده از دسته فولادهای آلیاژی عملیات حرارتی با مقدار کربن متوسط ( حدود ۴۵/۰ % ) می باشد. این فولاد یکی از پرکاربرد ترین ها در صنعت امروز می باشد. این آلیاژ فولادی یکی از معمول ترین و فراوان ترین فولادهای موجود در بازار می باشد.

طبق استانداردهای مختلف نام گذاری های متفاوتی برای فولاد CK45 وجود دارد. این آلیاژ فولادی در بازار آهن بیشتر با استاندارد DIN آلمان به نام فولاد ۱.۱۱۹۱ شناخته شده است. در بین مهندسان صنعت خودرو نیز با استاندارد SAE به نام ۱۰۴۵ ارائه می شود.

ترکیبات شیمیایی CK45

CK45 جز فولادهای کربن متوسط است که دارای ترکیب شیمیایی مشخص می باشد. ترکیب شیمیایی این آلیاژ فولادی شامل چند عنصر می باشد که درصد هریک از این عناصر ویژگی های خاصی به آن می بخشد.

کمبود عنصر کروم در این نوع از فولاد باعث شده که در مقابل خوردگی و زنگ زدگی مقاوم نباشد. وجود عنصر کربن (حدود ۰.۴۵%) در این نوع آلیاژ فولادی موجب شده که فولاد  CK45 برای جوشکاری مناسب نباشد. بنابر این جوشکاری این نوع فولاد کمی دشوار بوده و باید با دقت بسیار زیاد و توسط افراد متخصص انجام شود. به گونه ای که با حارت دادن مناسب قبل و بعد از جوشکاری می توان میلگرد CK45 را برای جوشکاری آماده کرد.

توسعه فولاد زمین ایرانیان - کوره

تولید CK45

فولاد CK45 در دمای حدود ۱۰۵۰-۸۵۰ درجه سانتی گراد فورجینگ می شود و در کوره های قوس الکتریکی و القایی تولید می شود.

امروزه تولید کنندگان  فولاد CK45 را به صورت میلگرد ،میلگرد تخت، میله های مربعی، میله های شش ضلعی،انواع لوله ، تسمه ، ورق و شمش تولید و عرضه می کنند.  فولاد CK45  به سه روش آنیل، نرمالیزه ، تمپرکردن تولید می شود.

تولید به روش آنیل

فولاد را در کوره تا درجه حرارت ۶۵۰-۷۰۰ درجه سانتی گراد حرارت می دهند به طوری که تمام بخش های فولاد به صورت یکنواخت حرارت داده شود. سپس به آرامی در کوره خاموش  و در آب یا روغن خنک می کنند. که نرم ترین حالت فولاد پس از آنیل کردن آن می باشد.

تولید به روش نرمالیزه

در این روش فولاد را تا دمای ۸۵۰-۱۲۰۰ درجه سانتی گراد حرارت می دهند به طوری که تمام قسمت های فولاد به صورت یکنواخت حرارت داده شود.سپس آن در آب یا روغن ودر نهایت در هوای ساکن خنک می کنند.

تولید به روش تمپرکردن

در این روش بیشتر برای حذف تنش های ناشی از سخت کاری در صورت لزوم CK45  را مجدداٌ تا دمای  ۶۸۰-۵۵۰ درجه سانتی گراد به صورت یکنواخت حرارت می دهند سپس در آب یا روغن می کنند.

کاربرد فولاد CK45

CK45 بدلیل مقاومت در برابر اصطکاک و مقاومت بالا مناسب تر از سایر فولادها می باشد. میلگرد کربنی CK45 به طور گسترده ای در زمینه های متالورژی، مکانیکی  و سایر موارد صنعتی به کارگرفته می شود.

همچنین این میلگرد در ساخت موارد زیر کاربرد دارد

  • ساخت شفت ها
  • ساخت علیک های صنعتی
  • ساخت قطعات بوش و میلنگ
  • میله های اتصال و قطعات در صنعت ماشین سازی
  • ساخت انواع چکش
  • انواع محور، یاتاقان و چرخ دنده
  • ابزار الات کشاورزی
توسعه فولاد زمین ایرانیان - CK45

بازارهای داخلی و خارجی

میلگرد CK45 پرمصرف ترین میلگرد آلیاژی در صنعت خودرو ، مهندسی مکانیک ، ساخت شفت ها و غلطک های صنعتی می باشد. گرد CK45 هم در داخل کشور تولید می گردد و هم به صورت وارداتی می باشد. کارخانه های خارجی تولید کننده گرد CK45 نیز اوکراین، روس و آلمان می باشد.

به تازگی شرکت هایی که به تولید فولاد تخت یا شمش میپردازند به تولید فولاد کم کربن Ck45 به صورت شیت روی آوردند. همین عامل باعث به وفور یافت شدن این فولاد و قیمت مناسب آن شده است. شرکت توسعه فولاد زمین ایرانیان یکی از تولید کنندگان فولاد CK45 به صورت میلگرد از قطر ۳۰ – ۲۱۰ میلیمتر می باشد.

کربن کم موجود در Ck45 این فولاد را در برابر خورندگی و زنگ زدگی مورد ضعف قرار میدهد. قیمت کم این میلگرد آن را در میان صنعت گران محبوب کرده و مورد استقبال آنان است. فولاد  Ck45 به دلیل آنکه قابلیت فورجینگ دارد مورد توجه پیچ و مهره سازان است.

وبلاگ

CK45فولادفولاد CK45فولاد کربن متوسطکربن متوسطوبلاگ